SERKA, bölge illerini Bakü ve Tiflis'te tanıttı

SERKA, bölge illerini Bakü ve Tiflis'te tanıttı
SERKA, bölge illerini Bakü ve Tiflis'te tanıttı
KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) uzmanları, Bakü ve Tiflis'teki iş adamları dernekleriyle görüşerek, iş adamlarını Ağrı, Ardahan, Iğdır ve...

KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) uzmanları, Bakü ve Tiflis'teki adamları dernekleriyle görüşerek, iş adamlarını Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars'a yatırım yapmaya davet etti.

SERKA'dan yapılan yazılı açıklamada, 2-4 Nisan tarihlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen "14. Uluslararası Turizm Fuarı"na SERKA uzmanlarının katıldığı belirtildi.

SERKA uzmanlarının, 17 ülkeden turizm şirketleri ile seyahat acenteleri temsilcilerinin katıldığı fuarda, ajansın faaliyet yürüttüğü dört ilin turizm potansiyeli hakkında ziyaretçilere bilgi verdiği belirtilen açıklamada, bölge illeriyle ilgili kitap ve broşür dağıtıldığı kaydedildi.

Uzmanların, fuarın ardından Türk Büyükelçiliği Ticaret ve Basın Müşavirlikleri, Azerbaycan- Türkiye İş Adamları Birliği ve Azerbaycan-Türkiye Sanayici İş Adamları Derneği Beynelhalk Cemiyeti temsilcileri ile görüştüğüne dikkat çekilen açıklamada, iş adamlarına bölge illerinde yatırım yapmaları halinde devletin ve ajansın ne tür destek vereceğinin anlatıldığı vurgulandı.

Açıklamada, uzmanların, Bakü'den sonra Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e geçerek çeşitli ziyaretler yaptığı aktarıldı.