SERKA'dan 2 bin 143 girişimciye sertifika

SERKA'dan 2 bin 143 girişimciye sertifika
SERKA'dan 2 bin 143 girişimciye sertifika
KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle Ağrı,...

KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde düzenlenen eğitimlerle 2 bin 143 kişi, girişimcilik sertifikası sahibi oldu. 

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 2011 yılından bugüne kadar faaliyet yürüttüğü dört ilde toplam KOSGEB işbirliğiyle 81 girişimcilik eğitimi düzenledi. 

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini arttırmak amacıyla düzenlenen eğitimlere başvuran toplam 2 bin 369 katılımcıdan 2 bin 143'ü eğitimini tamamlayarak girişimcilik sertifikası almaya hak kazandı. 

 Sertifika alan girişimcilere, hazırladıkları iş projelerinin KOSGEB tarafından kabul edilmesi halinde 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkanı sunulduğu bildirildi.