SERKA'ya 219 proje başvurusu yapıldı

SERKA'ya 219 proje başvurusu yapıldı
SERKA'ya 219 proje başvurusu yapıldı
KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) bu yıl üç mali destek programı için Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinden toplam 219 proje başvurusu...

KARS (AA) - Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) bu yıl üç mali destek programı için Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinden toplam 219 proje başvurusu yapıldı.

Ajansın, İktisadi Gelişme, Sosyal Kalkınma ve Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Programları için vereceği 13,8 milyon liralık hibe desteği için dört ilden toplam 219 proje başvurusu yapıldı.

En çok başvuru 83 projeyle Sosyal Kalkınma Mali Destek Programına yapılırken, bu programı 73 projeyle İktisadi Gelişme ve 63 projeyle de Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Programı izledi.

 Mali destek programlarına iller bazında en çok başvuru 85 projeyle Kars'tan yapıldı. Kars'ı 58 proje ile Ağrı, 45 proje ile Iğdır ve 31 proje ile Ardahan takip etti.

Sosyal kalkınmaya ilk kez destek verecek olan ajans, iki sosyal kalkınma programı için 8,8 milyon lira bütçe ayırdı.

Dört ildeki yaşanabilirlik düzeyini yükseltmeyi amaçlayan 4 milyon lira bütçeli Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı ile kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik 4,8 milyon lira bütçeli Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında toplam 8,8 milyon lira sosyal kalkınmaya verilecek.

Başvurusu yapılan 219 proje, ön incelemenin ardından Bağımsız Değerlendiriciler ve Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilecek.


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  Ardahan

  ,

  Iğdır

  ,

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  lira

  ,

  Ajans

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  bütçe