Sınırdan Ermenistan tarafına geçen inek geri verildi

Sınırdan Ermenistan tarafına geçen inek geri verildi
Sınırdan Ermenistan tarafına geçen inek geri verildi
- Digor ilçesinde sınırdan Ermenistan tarafına geçen ineğin, aynı gün geri verildiği bildirildi - Kaymakam Bolat: "Hayvan için bir protokol düzenlenmesi yok. Arpaçay ve Akyaka ilçemizde de her gün geçiyor bu hayvanlar"

KARS (AA) - Kars'ın Digor ilçesinden, üç gün önce Ermenistan tarafına geçen büyükbaş hayvanın, aynı gün geri verildiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Halıkışla köyünde Engin Karadağ'a ait inek, 30 Haziran'da Arpaçay Nehri üzerinden Ermenistan sınırına geçti. Ermenistan Sınır Karakolu'nda görevli askerler, ineği aynı gün geri verdi.

Digor Kaymakamı İsa Bolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu ineğin protokol yapılarak geri alındığı yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Nehrin alçak olduğu yerden geçen büyükbaş hayvanın, aynı gün iade geldiğini belirten Bolat, ''Pazartesi veya Salı akşamı olmuş bu olay. Orada karşı tarafa söylemişler yardımcı olun diye. Sonra hayvanı, geri vermişler" dedi.

Normalde su protokolü olduğunu anlatan Bolat, şunları kaydetti:

"Bu protokollerimiz üç ayda bir oluyor. Yoksa hayvan için bir protokol düzenlenmesi yok. Arpaçay ve Akyaka ilçemizde de her gün geçiyor bu hayvanlar . Bir hayvanın geçirilmesi için kesinlikle protokol yapılmadı. Basında çıkan haberlerde, hayvan sahibi Engin Karadağ'ın benimle görüştüğü yazıyor. Kesinlikle benimle hiçbir şekilde görüşmedi."

Bolat, bölgede zaman zaman böyle durumların yaşandığını sözlerine ekledi.