Şirket abonesi olduğu düşünülerek düzenlendi


Pegasus Hava Yolları Kars uçuşları başladı

Şirket abonesi olduğu düşünülerek düzenlendi<br/> <br/> <br/>Pegasus Hava Yolları Kars uçuşları başladı
Şirket abonesi olduğu düşünülerek düzenlendi<br/> <br/> <br/>Pegasus Hava Yolları Kars uçuşları başladı
- Pegasus Hava Yolları İstansul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kars Harakani Havalimanı arasında tarifeli seferlere başladı

KARS (AA) - Pegasus Hava Yolları, İstanbul ile Kars arasında haftanın her günü karşılıklı tarifeli sefer düzenlemeye başladı. 

Pegasus Hava Yolları'nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kars Harakani Havaalanı arasında başlattığı tarifeli seferlerde ilk uçuş, AK Parti'den Kars milletvekili seçilen Ahmet Arslan ve Yusuf Selahattin Beyribey'in katılımıyla yapıldı. 

Arslan, uçaktan inişte gazetecilere yaptığı açıklamada, Kars Harakani Havalimanı'ndan yılda yaklaşık 500 bin yolcunun geliş gidiş yaptığını, buna karşılık havaalanının 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu belirtti. 

Havaalanı kapasitesinin mevcut durumun 6 katına kadar karşılamaya müsait olduğunu vurgulayan Arslan, yeni seferlerin düzenlenmesiyle bu kapasitenin daha verimli kullanılacağını ifade etti. 

Beyribey de yeni seferin Kars'ın kış turizminde daha fazla pay almasına olumlu katkı sağlayacağını söyledi. 

Pegasus Hava Yolları'nın, İstanbul-Kars seferlerinin haftanın her günü İstanbul Sabiha Gökçen'den saat 07.15'te, Kars Harakani Havaalanı'ndan da 09.50'de gerçekleştirileceği bildirildi.