Soma'daki maden kazası

Soma'daki maden kazası
Soma'daki maden kazası
KARS (AA) - Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği maden kazasının yıl dönümü dolayısıyla...

KARS (AA) - Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği maden kazasının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karaçanta, mesajında, Türkiye 'nin işçi kazalarında ilk sıralarda olduğunu belirtti.

Hem hükümetin hem de işverenlerin işçi kazaları konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade eden Karaçanta, şunları kaydetti:

"İşçi ölümlerinde ne yazık ki ilk sıralardayız. Hem hükümetin hem de işverenlerimizin bu konu üzerine daha çok eğilmeleri ve yeni kayıplar vermemek için gereken düzenlemelerin bir an önce yapılması gereklidir. İş kazaları ve işçi ölümleri asla kader değildir, aksine gereken önlemlerin alınmasıyla önüne geçilecek bir ihmalkarlıktır. Ülkemiz maden kazalarında ve diğer iş kollarında yaşanacak kazalarda artık can yitirmek istemiyor. Soma'da, diğer maden ve iş kazalarında yaşamlarını yitiren tüm işçi kardeşlerimi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine sabır dilerken, tüm Türkiye'nin onların acılarını paylaştığını bilmelerini istiyorum."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  Maden

  ,

  ,

  manisa