Sürücülere bayram öncesi uyarılar

Sürücülere bayram öncesi uyarılar
Sürücülere bayram öncesi uyarılar
KARS (AA) - Sürücü Kursları ve Eğitimi Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mir Hasan Taş, Kurban Bayramı tatilinin uzaması dolayısıyla yollarda...

KARS (AA) - Sürücü Kursları ve Eğitimi Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mir Hasan Taş, Kurban Bayramı tatilinin uzaması dolayısıyla yollarda trafik yoğunluğunun artacağını belirterek, sürücülerin tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Taş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram tatilinin 9 güne çıkması nedeniyle tatilini başka yerlerde geçirmek üzere yola çıkacak sürücülerin, mutlaka araçlarının kontrolünü yaptırmaları tavsiyesinde bulundu.

Trafik kurallarının çok uzun araştırmalar sonucu belirlendiğini, bu kurallara uymanın can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz ettiğine işaret eden Taş, sürücülere şu uyarılarda bulundu: 

"Yola çıkan sürücülerimiz uykusuz ve yorgun halde direksiyon başına geçmesinler. Trafik kazalarının ana sebebi alkol, hatalı sollama, yorgun, uykusuz ve aşırı hızda araç kullanmaktır. Hiçbir kural laf olsun diye konulmamıştır. Sürüş sırasında asla cep telefonu ile konuşmayalım. Mutlaka emniyet kemerimizi takalım. Sevinçlerimizi, hasretlerimizi paylaştığımız en mutlu günlerimiz olan bayramlarda, sevdiklerimize kavuşmaya çalıştığımız insanları üzmeyelim."