Terhis olacak er ve erbaşlara "İş Arama Becerileri Eğitimi"

Terhis olacak er ve erbaşlara "İş Arama Becerileri Eğitimi"
Terhis olacak er ve erbaşlara "İş Arama Becerileri Eğitimi"
KARS (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığında terhis olacak erbaş ve erlere "İş Arama Becerileri Eğitimi" verdi.İl Müdürü...

KARS (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığında terhis olacak erbaş ve erlere "İş Arama Becerileri Eğitimi" verdi.

İl Müdürü Yusuf Bulut, yaptığı açıklamada, okullarda, üniversitede kariyer günleri gibi etkinlikler düzenleyip seminer veren İŞKUR'un seminerlerine yenisini eklediğini söyledi.

Bulut, İl Jandarma Komutanlığında terhis olmak üzere olan erbaş ve erlere yönelik "İş Arama Becerileri Eğitimi" verildiğini belirtti.

İş ve Meslek Danışmanı Ali Haydar Kolik, seminerlerin temel amacının işsizlikteki en büyük sorunun mesleksizlik olduğuna dikkati çekerek, "Bu yüzden işin temeline inip mesleği olmayan vatandaşlara ve iş arama sürecinde olan vatandaşlara bilgilendirme yaparak istihdama katkı sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Kolik, seminerlerde mesleği olmayan  vatandaşlara İŞKUR'un mesleki eğitim kursları vasıtasıyla meslek edinebileceği konularda yardımcı olduklarını ifade etti.

Meslek sahibi olmayan erbaş ve erlerin terhis olduktan sonra meslek sahibi olmalarına yardımcı olabilmek amacıyla seminer düzenlediklerini vurgulayan Kolik, şöyle konuştu:

"İş imkanlarının araştırılması, iş bulmak için nerelere ve nasıl müracaat edebilecekleri, iş başvurularında istenilen belge ve kayıtlarını nasıl ayarlayacakları, hazırlanan başvuru belgelerinde yanlışlıkların neler olduğunu ve bu belgelerle nereye ve nasıl müracaat edebileceklerini, özgeçmiş hazırlamada nelere dikkat etmeleri gerektiği ve etkili bir mülakat tekniğin nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verdik."

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen seminere 45 er ve erbaş katıldı.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Kariyer

  ,

  jandarma

  ,

  belge

  ,

  eğitim

  ,