Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Kars ve Erzincan'da Ülkü Ocakları tarafından terör örgütü PKK lanetlenerek yürüyüş gerçekleştirildi

KARS / ERZİNCAN (AA) - Kars ve Erzincan'da, Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki terör saldırıları, Ülkü Ocakları'na üye vatandaşlar tarafından  protesto edildi.

Kars merkezde Kazımpaşa Caddesi'nden ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen grup "şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Askere, polise uzanan eller kırılsın'' sloganları eşliğinde Faikbey Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

Gruba, yoldan geçen araçlar ile evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar da destek verdi.

Grup adına açıklama yapan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Türkiye 'de son iki aydır hemen her gün terör saldırılarının olduğunu söyledi.

Memleket evlatlarının hain pusularda, kalleş tuzaklarda can verdiğini belirten Adıgüzel, ''Anaların gözünden yaş , babaların yüreğinden hüzün, çocukların yüzünden acı eksik olmuyor. Elleri kınalanarak gönderilen yiğitler, 'al bayrağa' sarılarak dönüyor. Şehitlerimizin acısı milletimizin yüreğine adeta bir kor olup düşüyor'' diye konuştu.

Yürüyüşe, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta da katıldı.

- Erzincan 

Ülkü Ocakları öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, Ordu Caddesi üzerinden Askerlik Şubesine kadar yürüdü.

Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından grup adına açıklama yapan Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanı Çağatay Mutlu, milletin üzerinde kirli oyunlar oynandığını söyledi.

Bu oyunları ve hesapları yapanlara çağrıda bulunduğunu belirten Mutlu, "Biz sizin yaptığınız hesaplardan anlamayız, korkmayız. Unutmayın bu millet çok ihanet gördü fakat hepsini toprağın altına gömdü. Hesap bilmeyiz ama günü geldiğinde canımızı yakanlardan tek tek hesap sormasını da çok iyi biliriz" dedi.

Konuşmanın ardından grup, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüp burada olaysız dağıldı.