Terör saldırılarına yönelik tepkiler

Terör saldırılarına yönelik tepkiler
Terör saldırılarına yönelik tepkiler
KARS (AA) - Kars Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) tarafından teröre tepki olarak esnaflara üzerinde "Hepimiz Kardeşiz" yazılı broşürler...

KARS (AA) - Kars Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) tarafından teröre tepki olarak esnaflara üzerinde "Hepimiz Kardeşiz" yazılı broşürler dağıtıldı.

KESOB Başkanı Adem Burulday, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun (TESK) başlatmış olduğu kampanya kapsamında, Kazımpaşa Caddesi'ndeki esnaflara broşürleri dağıtarak terörü kınadı.

Burulday, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, toplumun tüm kesimlerinin Kars'ta et ile tırnak gibi olduğunu söyledi.

Broşürleri bütün esnafların  yerlerine asmak için seferber olduklarını belirten Burulday, şöyle konuştu:

"Çünkü Türkiye 8 Haziran'dan bu zamana kadar çok şehit verdi. Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Burada herkesin elini taşın altına koyması için mücadele edeceğiz. Çünkü Sarıkamış'ta olan olay, bütün Karslı'ya olmuştur. Kars esnafına olmuştur. Turist endişe taşıdığı için gelmez. Esnaflarımız sıkıntı yaşayacak. Ondan dolayı herkesin elini taşın altına koyması lazım. Biz elimizi değil, gövdemizi koymaya razıyız. Yeter ki bu kan dursun. Hepimiz kardeşiz, kardeş kalacağız. Türkiye Cumhuriyeti 'ni de hiç kimse bölemez."