THK'den muhtarlara bilgisayar desteği

THK'den muhtarlara bilgisayar desteği
THK'den muhtarlara bilgisayar desteği
KARS (AA) - Türk Hava Kurumu Sarıkamış Şube Başkanlığı tarafından mahalle ve köy muhtarlarına dizüstü bilgisayar dağıtıldı.THK Sarıkamış Şube...

KARS (AA) - Türk Hava Kurumu Sarıkamış Şube Başkanlığı tarafından mahalle ve köy muhtarlarına dizüstü bilgisayar dağıtıldı.

THK Sarıkamış Şube Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan şube başkanı Metin Dinç, yaklaşık 9 yıldır bu görevde bulunduğunu, bu süre içinde muhtarlara her konuda destek vermeye çalıştığını söyledi.

Muhtarların bu teknolojik çağın nimetlerinden faydalanması gerektiğine dikkat çeken Dinç, "Muhtarlarımız demokrasimizin temel unsurlarıdır. Köylerimizde, mahallelerimizde vatandaşlara hizmet konusunda çağa uygun şekilde çalışmaları hepimizin yararınadır. Özellikle köy muhtarlarımız ilçeye gelmeden birçok sorunu köyde çözerek vatandaşlarımıza en hızlı hizmeti götüreceğini düşünüyorum. Biz de THK Sarıkamış Şubesi olarak ikili ilişkilerimizle muhtarlara yönelik böyle bir katkı sağladık, hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Temur da  Türkiye 'nin en köklü kuruluşlarından birisi olan THK'nin ülkenin gelişmesine, kalkınmasına önemli katkıları olduğunu belirterek, "Muhtarları önemseyen destek veren başta THK Sarıkamış Şube Başkanı Metin beye ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bizler de muhtarlar olarak bu kurumun daha da gelişmesi ve daha fazla hizmet etmesi için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından 55 köy ve 8 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayarları teslim edildi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Köy

  ,

  Bilgisayar

  ,

  Hava

  ,

  hizmet