Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz ve Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü ve Polis...

KARS (AA) - Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz ve Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için görev yapan Emniyet Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Gürbüz, polis teşkilatının, kutsal vatan topraklarının dört bir tarafında büyük bir özveriyle çalışıp, milletin huzur ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirtti.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy da devletin en köklü kurumlarından olan polis teşkilatının, kuruluş amacına uygun olarak kamu güvenliği ve asayişin sağlanmasında önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Toksoy, mesajında şunları kaydetti:

"Polisimiz evrensel değerleri uygularken milli hassasiyetlerden ödün vermeden, her türlü meşakkate rağmen yasaların kendilerine tanıdığı yetki çerçevesinde 170 yıldır görevini azimle sürdürmenin haklı gururunu yaşıyor. Türk polisinin, gösterdiği üstün çaba ve yaptığı hizmetler, milletin gönlünde taht kurmasına neden olmuştur. Polis teşkilatımızın Polis Haftasını kutluyor, şehit olmuş, hakkın rahmetine kavuşmuş bütün emniyet mensuplarına Allah'tan rahmet, emekli olanlara sağlık, sıhhat, görevi başında olanlara da başarılar diliyorum."