Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
KARS (AA) - Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Kars'ta mevlit okutulup, şehit aileleri, gaziler ve emekli...

KARS (AA) - Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla Kars'ta mevlit okutulup, şehit aileleri, gaziler ve emekli teşkilat mensuplarına yemek verildi.

Evliya Camisinde şehitler için okutulan mevlite İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, müdür yardımcıları, birim amirleri, polis ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonra Polisevinde şehit aileleri, gaziler ve emekli teşkilat mensuplarıyla yemekte bir araya gelen Karaduman ve eşi Esra Karaduman, ailelerle ilgilenerek sıkıntılarını dinledi.

Karaduman, yaptığı konuşmada,  hafta kapsamında şehit aileleri ve emekli personel için organizasyon düzenlediklerini belirterek, "Haftamız çeşitli etkinliklerle geçiyor. 10 Nisan Cuma günü resmi çelenk koyma töreniyle haftamızı bitireceğiz. Teşkilatım adına Kars halkına hizmet etmekten büyük gurur ve onur duyuyorum. Bu bir nöbet işidir. Bu işte polisin tek başına asayişi ve huzuru sağlaması çok zor. Bu konuda Kars halkının, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kuruluşlarının desteğini hissediyoruz ve bu destekle görev yapıyoruz" dedi.

Yemek, İl Müftüsü Mehmet Genç 'in duasıyla sona erdi.