Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Özdemir, mesajında, ülkenin huzur ve...

KARS (AA) - Vali Günay Özdemir, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özdemir, mesajında, ülkenin huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması noktasında olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğununun yaşandığını belirtti.

İnsan haklarına saygılı, demokratik , laik ve sosyal hukuk devletimizin önemli bir kurumu olan emniyet teşkilatının, vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hakimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai kavramı gözetmeksizin layıkıyla yerine getirdiğine dikkati çeken Özdemir, şunları kaydetti:

"Son yıllarda eğitime verilen önem, çağın gereklerine uygun teknolojik altyapısı, eğitimli kadrosu ve asırları aşan tecrübesi ile dünyanın en gözde güvenlik teşkilatlarından biri halinde gelen emniyet teşkilatımız, halkımızın da desteği ile bundan önce olduğu gibi bundan sonrada huzur ve güven içinde yaşamamızın en büyük teminatlarından biri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutlar, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler ve emniyet teşkilatımızın değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar dilerim."