Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.Gaziler Meydanı'ndaki törene Sarıkamış...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Gaziler Meydanı'ndaki törene Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkan Vekili Recep Aladağ, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, Emniyet Müdürü Raşit Çilingir, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

İlçe Emniyet Müdürü Raşit Çilingir burada yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin bölünmez bütünlüğünün, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılaplarının teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın büyük gurur ve kıvancını yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Polis, 'Asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır' düsturuyla  gece gündüz çalışıyor. Vatandaş odaklı hizmeti en iyi şekilde yürütmek, polis halk ilişkilerini en üst düzeye çıkarmak, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Daha güvenli, daha huzurlu bir Sarıkamış için polis vatandaş el ele olmalıdır. Bu anlamda görev başında şehit olanları rahmet ve şükranla anar, şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine, gazilerimize, emeklilerimize ve tüm meslektaşlarım ile fedakar ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim."

Program, etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyelerinin ödüllerini vermesiyle sona erdi.