Türkiye Kayakla Oryantring yarışmaları Sarıkamış'ta yapılacak

Türkiye Kayakla Oryantring yarışmaları Sarıkamış'ta yapılacak
Türkiye Kayakla Oryantring yarışmaları Sarıkamış'ta yapılacak
KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Türkiye Oryantring Federasyonu 2014-2015 faaliyet programı kapsamında, Kayakla Oryantring Yarışmaları yapılacak. 21-...

KARS (AA) - Sarıkamış ilçesinde Türkiye Oryantring Federasyonu 2014-2015 faaliyet programı kapsamında, Kayakla Oryantring Yarışmaları yapılacak.

 21- 22 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenecek yarışmalara Türkiye'nin değişik illerinden 300 sporcunun katılması bekleniyor.

İki gün sürecek yarışmalarda Elektronik Hedef Kontrol Sistemi (SI) kullanılacak.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede ilk defa Kayakla Oryantring Yarışmalarının yapılmasının ilçenin tanıtımına önemli katkı sunacağını söyledi.

Sarıkamış'ın coğrafi yapısı ve doğal güzellikleriyle her mevsime uygun birçok spor faaliyetinin yapılmasına olanak sağladığını belirten Toksoy, "İlçemiz yerleşim olarak 2 bin 150 rakımda ve sarıçam ormanlarıyla çevrilidir. Kış mevsiminde kayakla ilgili bütün spor aktiviteleri yapılıyor. Asıl amacımız 12 ay boyunca, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapmak. Bu anlamda ciddi projelerimiz bir bir tamamlanıyor. Kayak merkezi bölgesinde, sportif faaliyetlerin yapılacağı tesisler, futbol sahaları, tenis kortları gibi birçok tesis bu yaz döneminde hizmete girecek" diye konuştu.

Toksoy, yarışlara katılacak tüm sporculara başarı diledi.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Kayak

  ,

  kış

  ,

  2015

  ,

  bu yaz