Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Kars Valisi Özdemir, eşi Nurcan Özdemir ile oyunu kullandı

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, eşi Nurcan Özdemir ile oyunu kullandı.

Özdemir, eşiyle Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'na gelerek 1035 nolu sandıkta oy verdi.

Oyunu kullandıktan sonra yakınlarıyla aynı sandıkta vatandaşlık görevine yerine getiren 94 yaşındaki bir kadınla bir süre sohbet eden Özdemir, yaşlı kadının elini öperek, gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür etti.

Özdemir, okuldan çıkarken gazetecilere yaptığı açıklamada, oy kullanmanın demokrasinin bir gereği olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Vatandaşlık görevimizin bir gereği. Eğer biz bu konuda hassas olmazsak, bundan sonraki olacak olan problemlerde de söz söyleme hakkımızın olmayacağını düşünüyorum. Onun için ben bütün vatandaşlarımızın bu konuda çok hassas olduğunu gördüm. 94 yaşındaki bir ninemiz gelmiş oyunu kullanıyor. Bu da gösteriyor ki Kars'ta bütün vatandaşlarımız bu konuda çok hassas, vatandaşlık görevini hakkıyla yerine getiriyorlar. Ben özellikle vatandaşlarımıza bundan dolayı teşekkür ediyorum."

Kars'ta seçim için gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin aldığını da belirten Özdemir, "Şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadık. Her hangi bir sıkıntımız yok. Köylerimizde de aynı şekilde devam ediyor. İlçe merkezlerinde de il merkezinde de şu ana kadar herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadık" dedi.