TYSD, Kars'a gezi programı düzenledi

TYSD, Kars'a gezi programı düzenledi
TYSD, Kars'a gezi programı düzenledi
KARS (AA) - Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe şube başkanlarıyla dernek üyelerinin de bulunduğu 250 kişilik...

KARS (AA) - Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe şube başkanlarıyla dernek üyelerinin de bulunduğu 250 kişilik kafile, Sarıkamış ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri gezdi.

TYSD Genel Başkanı Birsen Eldem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak bu tür gezileri, tarihi ve turistik yerleri görmek, bölgedeki dernek faaliyetlerini takip etmekle beraber eğitim , sağlık ve çevre konusunda yapılacak çalışmaların belirlenmesi için gezi düzenlediklerini söyledi.

Derneğin tek amacının insanların mutluluğuna katkı sağlamak olduğunu ifade eden Eldem, şunları kaydetti:

" Atatürk 'ün kurduğu ve 87 yıldır hizmet veren bir dernek olmanın gururunu yaşıyoruz. Derneğimiz kurulduktan bu yana ülkede okullar yaparak, yurtlar açarak, sağlık merkezleri kurarak, hastanelere araç gereç sağlanmasına katkı sağlayarak çalışmalarına devam etmektedir. Şu anda Türkiye genelinde köy okullarına araç gereç yardımı yapmaya devam ediyoruz. Bunun yanında çevre konusunda da ağaçlandırma, fidan dikme çalışmalarımız sürüyor. Bu bağlamda Kars ve ilçelerine gezi programı düzenledik. Sarıkamış'a ilk defa geldim. Buralar tarihiyle, doğasıyla çok güzel ve cennet gibi yerler. İnşallah buralara da eğitim konusunda katkı sunmak için çalışmalarımız olacak."

Sarıkamış Kaymakamlığı'nın organizasyonu ile ilçenin tarihi mekanlarını, şehitliklerini ve kayak merkezini gezme fırsatı bulduklarını vurgulayan Eldem, Kaymakam Muhammed Gürbüz ve ekibine teşekkür etti.

Dernek üyeleri, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde Alisofu Köyü İlkokulu öğrencileri tarafından oynanan Kafkas gösterisini izledi.

Kafile, telesiyejle gezinti yaptıktan sonra Kars'a hareket etti.