Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kars Valisi Özdemir, karla mücadele çalışmalarını sürdüren ekiplere baklava ikramında bulundu

KARS (AA) - Kars Valisi Günay Özdemir, şiddetli tipinin yaşandığı Kars-Digor karayolunda karla mücadele çalışması yapan ekiplere baklava ikram etti.

Vali Özdemir, Karayolları 18. Bölge Müdürü Turan Yılmaz ile yolun sürekli açık kalması için çaba gösteren karayolları ekiplerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Özdemir, daha sonra karayolları ekiplerine ve gazetecilere baklava ikramında bulundu.

İşçilerin yoğun şekilde çalıştıklarını belirten Özdemir, maalesef şiddetli tipinin yolda ulaşımı zaman zaman engellediğini söyledi.

Karayolları, jandarma ve emniyet ekipleriyle sürekli göreve hazır olduklarını ifade eden Özdemir, "Çalışmalarımız koordineli bir şekilde sürüyor. Kapanan yollarımız anında açılıyor. Herhangi bir eksiğimiz, sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın yolları rahat şekilde kullanması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Daha önce Kars-Digor ve Susuz-Göle karayolunda bazı sorunlar yaşandığına değinen Özdemir, "Kayan araçlar da bulundukları yerden çekiliyor. Yolun kapanması da bu şekilde engelleniyor. Bugün de işçilerimize baklava ikramında bulunduk. Biz onlara ne ikram etsek azdır. Şu soğuk havada ve şartlarda vatandaşın rahat edebilmesi için 24 saat çalışıyorlar" diye konuştu.

Bölge müdürü Yılmaz da bazı yolları şiddetli tipi dolayısıyla can ve mal güvenliğini önlemek amacıyla kapatmak zorunda kaldıklarını ifade ederek, gerekli tüm tedbirlerin alındığını kaydetti.

Yılmaz, ekiplerin 24 saat çalıştığına vurgu yaparak, ekiplere koruyucu elbiseler de dağıttıklarını anlattı.


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  jandarma

  ,

  zaman

  ,

  emniyet