14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Şahin, mesajında, vatandaşlara kolay,...

KASTAMONU (AA) ? Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, vatandaşlara kolay, erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görevin sağlık çalışanlarına düştüğünü belirtti.

Çağdaş dünyada bireyin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamanın, devlet kurumlarının en öncelikli görevleri arasında yer aldığını vurgulayan Şahin, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"İnsan ve toplum sağlığını korumak, gece gündüz demeden şartlar nasıl olursa olsun, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için büyük bir fedakarlık gösteren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözüyle,  Atatürk 'ün güven ve takdirini kazanmış değerli hekimlerimiz ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın, en temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkın kullanılmasında gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler her türlü övgünün üzerindedir. İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için emeği geçen değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."


 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  toplum

  ,

  zaman