19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
- Kastamonu'da mevlit okutuldu

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da 19 Eylül  Gaziler Günü dolayısıyla Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camisi'nde mevlit okutuldu.

 Mevlit,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği ile İl Müftülüğü tarafından organize edildi.

Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camisi'nde düzenlenen mevlitin ardından konuşan İl Müftüsü Osman Aydın, şehit ve gazilerden Hz. Muhammet'in övgüyle bahsettiğini söyledi.

Özellikle son zamanlarda üzücü hadiselerin meydana geldiğini, şehit haberlerinin herkesi derinden üzdüğünü dile getiren Aydın, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Allah geride kalanların dirliğini beraberliğini ve birliğini daim etsin. Ayrılık eğer içimize girerse o toplumun rahmetten bereketten uzak kalacağını hepimiz biliyoruz. Allah bizi tefrikaya düşürmesin" dedi.

Mevlite Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ali Cesuroğlu, gaziler ve vatandaşlar katıldı.