"6. Muhasebe Düşünce Kampı"

"6. Muhasebe Düşünce Kampı"
"6. Muhasebe Düşünce Kampı"
- MÖDAV tarafından Kastamonu'da düzenlenen ve 4 gün süren kamp sona erdi

KASTAMONU (AA) - Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) tarafından Kastamonu'da düzenlenen "6. Muhasebe Düşünce Kampı" sona erdi.

MÖDAV Başkanı Prof. Dr. Beyhan Marşap, Uğurlu Konakları'nda düzenlenen kampta yaptığı konuşmada, kampın bu yılki temasını "sürdürülebilir kalkınmada finansal ve finansal olmayan raporlama"nın oluşturduğunu söyledi.

Bu konunun hem muhasebe bilim dalı hem de diğer disiplinlerarası olarak ifade edilen ekonomi , finans ve özellikle sosyoloji bilim dallarıyla ilişkisinin ele alındığını belirten Marşap, şöyle konuştu:

"Çok kıymetli konuşmacılarımız bu konularla ilgili fikirlerini kondu. Sunulan konularla ilgili bir beyin fırtınası yapmış olduk. Kastamonu'nun tarihi ve turistik mekanlarını gezdik, lezzetlerini tattık. Kastamonulular böyle bir şehirde yaşadığı için çok şanslı, bu doğallığı korumalarını önemle tavsiye ederim. Bize gösterilen ilgi ve alaka için de herkese çok teşekkür ederim." 

4 gün süren kampta, akademisyenler tarafından, "sürdürülebilir kalkınma için finansal ve finansal olmayan raporlama"nın yanı sıra "ekonomik kalkınmadaki amaç, finansal ve finansal olmayan çevresel bilgi örnekleri", "sürdürülebilirlik raporlamasını destekleyen küresel örgütler", "sürdürülebilirlik politikaları", "3P dengesi", "G4 raporlama göstergelerinin unsurları"  konularında katılımcılara sunum yapıldı. 

Kampa, MÖDAV Başkan Yardımcısı Ganite Kurt ve MÖDAV yönetim kurulu üyeleriyle  Türkiye 'nin çeşitli üniversitelerinden akademisyenler katıldı.