8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Şahin, mesajında, toplumların...

KASTAMONU (AA) ? Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin, mesajında, toplumların medeniyet düzeyinin en önemli belirleyicisinin kadın haklarına verilen değer olduğunu belirtti.

Kadınların ihmal edildiği, ikinci plana atıldığı ve yok sayıldığı bir toplumun varlığını, sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Kadınlarımızın toplumun her alanında kendini gösterebilmelerinin yanı sıra, faaliyetlere ve yönetime ortak olmaları da gerekmektedir. Aile kurumunun temel taşı olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarını sağlayacak şartları hazırlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Peygamberimiz Hz. Muhammed, 'Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgiyle muamele ediniz. Onlar hakkında Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız, onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helal edindiniz. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, onlarında sizin üzerinizde hakları vardır' buyurarak, yüce dinimizde de her zaman kadına verilen önemin ve kadınlarımızın haklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu kadar hassasiyet gerektiren bir konuda iktidarımız da duyarsız kalmayarak kadınlarımızla ilgili birçok çalışmaya imza atmıştır."

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  8 Mart

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  Kadın

  ,

  başkan

  ,

  zaman