8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Kastamonu'da bir hafta önce kampa giren Yıldız ve Genç Bayanlar Boks Milli Takımlarının sporcularına yönelik Ilgaz Dağı'na gezi düzenlendi

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da bir haftadır kamp yapan Yıldız ve Genç Bayanlar Boks Milli Takımlarının sporcuları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ilgaz Dağı'nı gezdi.

Ilgaz Dağı Kayak Merkezi'ne gelen sporculara, Türkiye Kayak Federasyonu'nun yetkililerinden Can Erdem tarafından, milli park sınırları içerisinde yer alan tesisler hakkında bilgi verildi.

Sporcular daha sonra doğa yürüyüşü yaptı, telesiyejle zirveye çıkarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Antrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir haftadır kentte kamp yaptıklarını hatırlatarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla takımın motivasyonunu artırmak amacıyla Ilgaz Dağı'na geldiklerini söyledi.

Ilgaz'da müthiş bir atmosferle karşılaştıklarını ifade eden Çınar, "Sporcularımızla dağın zirvesine çıktık. Sporcularımıza 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir jestimiz oldu. Şu anda dünya şampiyonası 1. etap hazırlık kampındayız. Güç ve kondisyona yönelik hazırlık çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Sporculardan Esra Yıldız da kampın yoğun geçtiğini dile getirerek, "Verimli çalışmalar yapıyoruz. Kamp arasında, federasyonumuz sürpriz yaparak, buraya gezi düzenledi. Yetkililere ve hocalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  8 Mart

  ,

  Kayak

  ,

  Sürpriz

  ,

  doğa

  ,

  genç