Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu

Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu
Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu
KASTAMONU (AA) - Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı.Alaplı Belediye Düğün Salonu'nda...

KASTAMONU (AA) - Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Alaplı Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen genel kurulda konuşan Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Birol Bozkurt, kooperatifte olumlu gelişmeler yaşandığını belirtti.

"Abana Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, ortaklarına kredi veremeyecek bir durumdaydı" diyen Bozkurt, "Şu an Halk Bankası Türkeli Şubesi'nin gözetiminde, ortaklarına kredi imkanı sunmaya başladı. Bu bile bir başarıdır. Bu konuda emeği geçenleri kutluyorum" ifadesini kullandı.

Halk Bankası Türkeli Şube Müdürü Ayhan Başpınar ise esnaflara borçlarını gününde ödemeleri konusunda uyarılarda bulunarak, "Öncelikle kooperatifin mevcut bir borcu var. Bu borçları hep birlikte çalışarak ödeyeceğiz. Yoksa başka yerlerden para bulmayla sorun çözülmüyor. Ödemelerimizi gününde yaparsak, diğer esnaflarımızın da önünü açmış olacağız. Sizlerden tek temennim bu yönde çalışılması, gayret edilmesi. Bu konuda bilgilendirmelerimiz sürecek" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri karara bağlandı.

 Daha sonra Birlik Başkanı Cemal Güneysu'ya takdir beratı, kurucu yönetim kurulu üyelerine de plaket verildi.