Abana sahilindeki kıyı erozyonları

Abana sahilindeki kıyı erozyonları
Abana sahilindeki kıyı erozyonları
KASTAMONU (AA) - Abana'da sahil şeridindeki kıyı erozyonlarının önlenmesi için çalışma başlatıldı.Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, AA muhabirine...

KASTAMONU (AA) - Abana'da sahil şeridindeki kıyı erozyonlarının önlenmesi için çalışma başlatıldı.

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Araştırma Dairesi Başkanlığı ile Bolu 13. Bölge Müdürlüğü'nden ilçeye gelen teknik ekibin sahilden veri topladığını belirtti.

Veriler ışığında bir yapı modeli belirleneceğini ifade eden Oyar, şunları söyledi:

"Sahilimizde Karadeniz 'in oluşturduğu tahribatların önlenmesi ve kıyı şeridinin korunması amacıyla ön hazırlıklar başladı. Bu kapsamda hem denizden hem karadan veriler alınarak, kıyı gözlemleri yapıldı. Tüm bu bilgiler geçmiş ve geleceğe dönük kıyaslanarak bir plan oluşturulacak. Daha sonra Abana sahilini korumak için hangi yapı modelinin uygulanacağı kararlaştırılıp yatırım programına aldırılacak. İnşallah, Abana'nın bu sorunu kısa sürede çözüme kavuşturulacak."

Oyar, balıkçı barınağının da incelendiğini vurgulayarak, yapının onarımı için girişimde bulunduklarını sözlerine ekledi.