Abana'da köylerin çöp sorunu çözüldü

Abana'da köylerin çöp sorunu çözüldü
Abana'da köylerin çöp sorunu çözüldü
KASTAMONU (AA) - Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, ilçeye bağlı köylerdeki katı atık toplama sorununun çözüme kavuşturulduğunu söyledi.Oyar, AA...

KASTAMONU (AA) - Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, ilçeye bağlı köylerdeki katı atık toplama sorununun çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Oyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abana ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği tarafından temin edilen 90 çöp kutusunun köylere dağıtıldığını belirtti.

Bu kutudaki çöplerin belediye ekiplerince toplanacağını anlatan Oyar, şöyle devam etti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Abana Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğine hibe edilen çöp toplama aracı, belediyemizle yapılan protokol çerçevesinde hizmete başladı. Köylerimizin ihtiyacı olan çöp kutuları da derneğimiz tarafından temin edildi. Belediye ekiplerimiz her hafta bu kutulardaki çöpleri toplamak için köylere gidecek. Çöpler, bertaraf edilmek üzere katı atık transfer merkezine nakledilecek. Bu sayede köylerimizin çöp sorunu modern bir şekilde ortadan kaldırılmış olacak." 

Oyar, bu konudaki katkılarından dolayı Abana ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mevlüt Ali Can'a plaket takdim ederek, çöp kutularının temin edilmesine destek verenlere teşekkür etti.