Abana'da "Yaşlı ve Hasta Bakım Hizmetleri Projesi"

Abana'da "Yaşlı ve Hasta Bakım Hizmetleri Projesi"
Abana'da "Yaşlı ve Hasta Bakım Hizmetleri Projesi"
KASTAMONU (AA) - Abana Kaymakamı İsa Karaaslan, "Yaşlı ve Hasta Bakım Hizmetleri Projesi"nin ihtiyaç sahiplerine umut olduğunu söyledi.Karaaslan, AA...

KASTAMONU (AA) - Abana Kaymakamı İsa Karaaslan, "Yaşlı ve Hasta Bakım Hizmetleri Projesi"nin ihtiyaç sahiplerine umut olduğunu söyledi.

Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca (SYDV) uygulanan proje kapsamında 30 kişiye hizmet verdiklerini anlattı.

Devletin şefkat elini vatandaşlarla buluşturduklarını anlatan Karaaslan, şunları kaydetti: 

"İlçemiz genelinde ihtiyaç sahibi, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik proje kapsamında devletimizin şefkat elini, vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İlgili personeller, projeden yararlanan vatandaşlarımızın evlerinin temizliğinden, öz bakımlarına kadar her şeyini titizlikle yapıyor. Hatta arzu ettikleri yiyecekleri bile hazırlayıp, bu isteklerini karşılıyor. Projeyle vatandaşlarımızın yalnız olmadığı da hissettirilerek, mutlu olmaları sağlanıyor."

Karaaslan, vatandaşların uygulamadan memnun olduğunu, ilk etapta 9 ay olan uygulama süresini uzatmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.