Abana'daki konser etkinlikleri iptal edildi

Abana'daki konser etkinlikleri iptal edildi
Abana'daki konser etkinlikleri iptal edildi
KASTAMONU (AA) - Abana Belediyesi, 31. Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali'ndeki konser etkinliklerinin iptal edildiği bildirildi.Belediyeden...

KASTAMONU (AA) - Abana Belediyesi, 31.  Kültür , Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali'ndeki konser etkinliklerinin iptal edildiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, yaşanan terör saldırılarının hüznünün yaşandığı,  31 Temmuz ve 2 Ağustos arasında gerçekleştirilecek festivaldeki konserlerin bu nedenle yapılmayacağı belirtildi.

Terör saldırıları nedeniyle şehit olan ve yaralanan güvenlik güçlerinin evlerine ateş düştüğünün işaret edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Geride gözü yaşlı aileler ve yetim çocuklarımız kalmıştır. Terörle mücadele kapsamında operasyonların yoğunlaştığı şu günlerde, milli birlik ve beraberliğimize yapılan bu tür hain saldırılara karşı ortak hareket etmek ve tek bir vücut olduğumuzu göstermek düşüncesiyle konser yapmanın uygun olmayacağı kanaatine varılmıştır. Hain terör saldırılarını kınarken, ülkemizin huzur ortamına geri dönmesini ve sancılı günlerin sorunsuz bir şekilde geride bırakılmasını temenni ediyoruz."