Abana'ya öğrenci konukevi ve sosyal tesis çalışması

Abana'ya öğrenci konukevi ve sosyal tesis çalışması
Abana'ya öğrenci konukevi ve sosyal tesis çalışması
KASTAMONU (AA) - Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, 300 öğrenci kapasiteli konukevi ve sosyal tesislerin temelinin törenle atılacağını...

KASTAMONU (AA) ? Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, 300 öğrenci kapasiteli konukevi ve sosyal tesislerin temelinin törenle atılacağını bildirdi.

Oyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerine yönelik inşa edilecek tesise ilk harcın 3 Aralık Perşembe günü döküleceğini söyledi.

Binanın hayırsever desteğiyle ilçeye kazandırılacağını anlatan Oyar, "Kastamonu Üniversitesi Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulunu ilçemize kazandıran iş adamımız Şinasi Yılmaz, bu binayı taçlandıracak yurt binası için de arazi bağışladı. Diğer bir hayırsever iş adamımız Cemal Şen ve ailesi de yurt binasının yapımını üstlendi. Bu gurur ve heyecanı bize yaşatan hayırsever ailelerimize şahsım ve ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Oyar, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek törenin saat 10.30'da başlayacağını kaydetti.