AK Parti Kastamonu 5. Olağan İl Kongresi

AK Parti Kastamonu 5. Olağan İl Kongresi
AK Parti Kastamonu 5. Olağan İl Kongresi
- Genel Başkan Yardımcısı Şahin: - "Çanakkale Savaşları'nda Gelibolu'nun rolü nasılsa Kurtuluş Savaşı'nda da Kastamonu'nun ilçesi İnebolu'nun rolü odur"

KASTAMONU (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Çanakkale Savaşları'nda Gelibolu'nun rolü nasılsa Kurtuluş Savaşı'nda da Kastamonu'nun ilçesi İnebolu'nun rolü odur" dedi.

Şahin, partisinin Kastamonu İl Başkanlığının Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresi'nde, Kastamonu'nun herhangi bir il olmadığını belirterek, "Milli Kurtuluş Savaşımızda, nasıl ki Kurtuluş Savaşı'nın meşalesi Samsun'da yakılmışsa, bizi Kurtuluş Savaşı'nda başarıya götüren güç, Kastamonu'dan cepheye taşınmıştır" ifadesini kullandı.

"Çanakkale Savaşları'nda Gelibolu'nun rolü nasılsa Kurtuluş Savaşı'nda da Kastamonu'nun ilçesi İnebolu'nun rolü odur" diyen Şahin, şunları kaydetti:

"Kahraman bir ilimizde ve siz gerçekten büyük kahramanlıklar göstermiş ecdadın torunlarıyla birlikteyiz. Dışarıda, salondakinden daha fazla kalabalık karşıladı. Sayın Başbakanım, bu salon eski Türkiye 'den kalma. Çevremizdeki illerimizde de eski Türkiye'den kalma bu tür salonlar var. Mesela, Karabük benim seçim bölgem. Haziranda gerçekten son derece modern spor salonu devreye girecek. Geçtiğimiz cumartesi Çankırı'daydık. Çankırı'da da il kongremizi eski Türkiye'den kalma tek tribünlü salonda yapmak zorunda kaldık ama bir ay sonra Çankırı'da 5 bin kişinin kongre izleyebileceği salon devreye girecek.

Sayın Genel Başkanım ve Başbakanım, Gençlik ve Spor Bakanımıza talimat verip, bundan sonraki kongrelerimizi yeni salonlarda gerçekleştirebiliriz. Yeni seçilecek yönetime başarılar diliyorum. Omuzlarında ağır yük olacak. 7 Haziran seçimlerinde inşallah Kastamonu, önceki seçimlerde göstermiş olduğu başarının üstünde başarı yakalayacaktır."