Akademisyenden Türkmenlere yardım eli

Akademisyenden Türkmenlere yardım eli
Akademisyenden Türkmenlere yardım eli
KASTAMONU (AA) - Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Seçil Karatay, Irak ve Suriye'den...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Seçil Karatay, Irak ve Suriye 'den Türkiye 'ye sığınarak Ankara 'da yaşamlarını sürdürmeye çalışan Türkmenler'in ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma başlattı.

Karatay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye'de yaşanan şiddet olaylarından dolayı Türkiye'ye göç dalgaları olduğunu anımsattı. 

Göç edenler içerisindeki Türkmenler'in de bulunduğunu ifade eden Karatay, şöyle konuştu:

"Ailelerin ve çocukların durumunu görünce bir şeyler yapma mecburiyeti hissettim.  Sosyal medyayı kullanarak arkadaşlarımdan fidye, fitre ve zekatlarını kendisine göndermeleri çağrısında bulundum. Sağ olsun, arkadaşlarım çok destek oldu.  Ankara'daki belli marketlerde 25 lira değerinde hediye kartları var. Fitre paralarıyla onlardan satın alıp ailelere bırakmayı planlıyoruz. Bu, bireysel bir kampanyadır. Hiçbir sivil toplum kuruluşuyla bağlantısı yoktur. Şimdiye kadar çok sayıda kıyafet ve gıda teslim ettim. Kurban Bayramı'nda toplayacağım yardımlarla da kışlık ihtiyaçlarını temin etmeye çalışacağız."