Almanya'dan Avustralya'ya bisikletle gidiyor

Almanya'dan Avustralya'ya bisikletle gidiyor
Almanya'dan Avustralya'ya bisikletle gidiyor
- Almanya'dan bisikletiyle Avustralya'nın Sidney kentine gitmek üzere yola çıkan bilgisayar mühendisi Robert Eixenberg, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine ulaştı

KASTAMONU (AA) -  Almanya 'dan Avustralya'nın Sidney şehrine gitmek için bisikletle yola çıkan bilgisayar mühendisi Robert Eixenberg, Kastamonu'nun Hanönü ilçesine geldi.

Hanönü'ndeki çay bahçesinde mola veren 26 yaşındaki Robert Eixenberg, AA muhabirine yaptığı açıklamada, değişik ülkeleri görmek, farklı insanlarla tanışmak ve kültürlerini öğrenmek amacıyla Almanya'ın Münih kentinden 17 Temmuz'da bisikletle yola çıktığını söyledi.

Avusturya, Slovenya, Macaristan, Bosna Hersek ve Bulgaristan üzerinden Türkiye 'ye geldiğini bildiren Eixenberg, burada da İstanbul 'un ardından Bolu, Safranbolu ve Kastamonu Hanönü'ne ulaştığını kaydetti.

Şimdiye kadar 2 bin 500 kilometre yol kat ettiğini anlatan Eixenberg, "Buradan Sinop'a gidip sahil yolunu takip ederek Gürcistan'a geçeceğim. Daha sonra Ermenistan üzerinden İran , Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Singapur, Malezya gibi ülkeleri bisikletle geçip, Avustralya'nın Sidney şehrine ulaşmayı hedefliyorum" dedi.

Eixenberg, Avustralya'ya kadar 25 bin kilometre pedal çevireceğini ifade etti.