Başkan Şahin'den tarım ve hayvancılığa destek

Başkan Şahin'den tarım ve hayvancılığa destek
Başkan Şahin'den tarım ve hayvancılığa destek
KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, sanayinin ardından en çok istihdam sağlayan tarım ve buna bağlı olarak hayvancılıkta ilçenin söz...

KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, sanayinin ardından en çok istihdam sağlayan tarım ve buna bağlı olarak hayvancılıkta ilçenin söz sahibi olmasını önemsediklerini belirtti.

Şahin, Tosya Tarım Kredi Kooperatifini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Tosya'nın son yıllarda yapılan yatırımlar sayesinde birçok ili kıskandıracak şekilde gelişerek kalkındığını söyledi. Tosya'nın ülke ve bölge ekonomisine çok büyük katma değer sağladığını belirten Şahin, bu çalışmalara her zaman destek olduklarını ifade etti. 

İlçenin lokomotifi sanayinin ardından en çok istihdam sağlayan tarım ve buna bağlı olarak hayvancılığın bölgede söz sahibi olmasını önemsediklerini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda yapılan çalışmalara belediye olarak her zaman destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. İlçemizin tarımını geliştirmek için başarılı çalışmalara imza atan Tosya Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ederek geçtiğimiz günlerde Tosya pirincinin pazar payının artırılması için yaptıkları çalışmalar nedeniyle teşekkür etmek istedik. Tosya Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Nurbay Kırmızıtaş'ın şahsında bütün çalışanlarına şükranlarımı sunar, başarılarının devamını dilerim.''

Tosya Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Nurbay Kırmızıtaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kooperatif çalışmaları hakkında Başkan Şahin ve beraberindekilere bilgi verdi.

Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ve Tosya Belediyesi encümen üyeleri de katıldı.