"Başkent'te Kastamonu Günleri"

"Başkent'te Kastamonu Günleri"
"Başkent'te Kastamonu Günleri"
KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, "Başkent'te Kastamonu Günleri" etkinlikleri kapsamında açılan Tosya stantlarında incelemelerde...

KASTAMONU (AA) ? Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, "Başkent'te Kastamonu Günleri" etkinlikleri kapsamında açılan Tosya stantlarında incelemelerde bulundu.

Kastamonu Dernekler Federasyonu tarafından Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen etkinliğe katılan Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Tosya'da üretilen el emeği ve göz nuru ürünleri sergileme olanağı bulduklarını belirtti.

Etkinliğe, katkı sağlayanlara teşekkür eden Şahin, şunları söyledi:

"Kastamonu'ya tarihi ve kültürel tanıtımının yanında, ürettikleri ürünlerinin tanıtımı için büyük bir olanak sağlamaktadır. Başta Adalet ve Maliye bakanlarımız olmak üzere değerli devlet büyüklerimizin katıldığı bu organizasyon amacına uygun olarak hizmet ediyor. Bu aktivite sayesinde, Tosya'mızda üretilen el emeği, göz nuru ürünleri sergileme ve tanıtımını yapma olanağı bulduk. İnşallah bu tanıtımlar sayesinde vatandaşlarımızın ürettiği ürünler, daha geniş pazarlarda yer bulur. Kastamonu ve ilçeleri için çok önemli olan bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim."