Bisikletle ülkeleri geziyorlar

Bisikletle ülkeleri geziyorlar
Bisikletle ülkeleri geziyorlar
- Yaklaşık 2 ay önce bisikletle ülkeleri gezmek amacıyla İngiltere'den ayrılan ve yolculuklarını Gürcistan'da tamamlamayı planlayan iki arkadaş, Kastamonu'ya ulaştı

KASTAMONU (AA) - İngiltere 'nin başkenti Londra 'dan bisikletle ülkeleri gezmek amacıyla yola çıkan iki İngiliz vatandaşı, Kastamonu'nun İnebolu ilçesine ulaştı. 

İngiltere'den, Avusturya'nın başkenti Viyana'ya uçakla giden, oradan bisikletle ülkeleri gezmeyi planlayan maliye uzmanı 25 yaşındaki Danny Bellion ile arkadaşı bilgisayar mühendisi 32 yaşındaki Katherine Holloway, İnebolu'ya geldi.

 Danny? Bellion, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki ay önce bisikletle Viyana'dan yola çıktıklarını söyledi.

Bulgaristan üzerinden Türkiye 'ye giriş yaptıklarını anlatan Bellion, "1 Ekim'de İstanbul 'a ulaştık. İstanbul'dan sonra sahil yolunu izleyerek İnebolu'ya geldik. İnebolu'ya kadar 2 bin 500 kilometre pedal çevirdik" dedi.

Karadeniz sahilini takip ederek Gürcistan'ın Tiflis kentinde yolculuklarını tamamlayacaklarını bildiren Bellion, "30 yıllık çift pedallı bisikletimizle ülkeleri geziyoruz. Türkiye'de insanlar çok sıcakkanlı ve cana yakın. Uğradığımız yerlerde bize herkes ilgi gösteriyor. Bundan çok mutlu oluyoruz" ifadelerini kullandı.