Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenlendi.Kastamonu Valisi Şehmus...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla " Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenlendi.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Grand Moni Konferas Salonu'nda düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, din görevlilerinin bulundukları yerin rehberi pozisyonunda olduğunu söyledi.

Doğruları erteleme ve vazgeçme şansı olmadığını belirten Günaydın, "Bütün doğruları zamanında yapmalıyız ki o doğruların  hem bize hem de topluma faydası olsun" dedi. 

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş da talep olursa yeni yapılan camilerin görevlilerine en yakın yerdeki daireyi tahsis etmeyi planladıklarını bildirerek, "Bunun için ciddi anlamda çalışmalarımız var. Bugün Kastamonu'da altmışa yakın camimiz bulunuyor. Salı pazarında Hacı Nimet Darende Camisi'ni yıkarak bin 500 metrekare daha yer verdik. Şu anda bin 859 metrekare civarında, yaklaşık 2 bin kişilik bir cami yapılıyor" diye konuştu.

Programa, kamu kurumlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. 


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Cami