Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği

Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği
Cezaevinde Kutlu Doğum Haftası etkinliği
KASTAMONU (AA) - İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle hükümlü ve tutuklulara yönelik etkinlik düzenlendi.Cezaevi...

KASTAMONU (AA) - İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Kutlu Doğum Haftası nedeniyle hükümlü ve tutuklulara yönelik etkinlik düzenlendi.

Cezaevi Konferans Salonu'ndaki konferans, bir hükümlü tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Şerafettin Kızılca, programın açılışında yaptığı konuşmada, kurum faaliyetleri hakkında bilgi vererek, "Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutukluların rehabilite edilerek tekrar topluma kazandırılmaları, bedensel ve zihinsel yönden gelişmeleri, morallerinin güçlendirilmesi amacıyla eğitim ve öğretim, sosyal , kültürel ile sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir" dedi.

Programda, hükümlü ve tutuklulardan oluşan grubun ilahi dinletisinin ardından İnebolu Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans sunuldu.

Cezaevindeki hükümlü ve tutuklulara gül dağıtımıyla sona eren programa, Cumhuriyet Başsavcısı Kerem Arabacı, İnebolu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zeynep Çiğdem Hamurcu, cumhuriyet savcıları, hakimler ve cezaevi personeli katıldı.