CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl:
- "Biz, asgari ücreti vergiden muaf kılıp, en az bin 500 lira yapacağız. Bununla sınırlı değil, her yıl gelir artışına paralel olarak ve enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenecek"

KASTAMONU (AA) -  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, asgari ücreti vergiden muaf kılıp en az bin 500 lira yapacaklarını belirterek, "Bununla sınırlı değil, her yıl gelir artışına paralel olarak ve enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenecek" dedi.

Bingöl, partisinin il başkanlığınca Kastamonu'daki bir düğün salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında, başkalarının işleriyle uğraşmadıklarını ve hiç kimseyle polemiğe girmediklerini söyledi.

Dertlerinin ülke ve halk olduğunu ifade eden Bingöl, "İstiyorlar ki biz de onların kulvarına girip onlarla polemik yapalım. Biz bunu yapmıyoruz, cumhuriyeti kuran partiyiz. Bizim çok önemli sorumluluklarımız var. Mutlaka ve mutlaka cumhuriyeti korumak zorundayız. Bu iktidar, sadece cumhuriyetle hesaplaşmak üzerine bir siyaset yapmış ve iktidar olmuştur" diye konuştu.

- Asgari ücret vaadi

Bingöl, 13 yıllık iktidarları döneminde hükümetin emeklileri hiç aklına getirmediğini savunarak, emeklilerin, bunun hesabını 7 Haziran'daki seçimde sandıkta soracağını öne sürdü.

"Bizim derdimiz, asgari ücretle çalışan kardeşlerimiz" diyen Bingöl, "Bakın, asgari ücret 990 lira, ama devletin açıkladığı resmi rakamlardan hareketle söylüyorum, açlık sınırı bin 369 lira. Düşünün ki bir ay boyunca emek veren, çalışan ağır iş koşullarında belki de ciddi iş güvenliği olmayan kardeşlerimiz, açlık sınırının altında bir maaşla ailesini geçindirmek zorunda kalıyor. Biz, asgari ücreti vergiden muaf kılıp en az bin 500 lira yapacağız. Bununla sınırlı değil, her yıl gelir artışına paralel olarak ve enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenecek" şeklinde konuştu.

CHP Kastamonu milletvekili adaylarının tanıtıldığı toplantıya Bingöl'ün yanı sıra CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı ve partililer katıldı.