Doğanyurt Belediyesinin çalışmaları

Doğanyurt Belediyesinin çalışmaları
Doğanyurt Belediyesinin çalışmaları
KASTAMONU (AA) - Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, 2014 yılında önemli çalışmalar hayata geçirdiklerini belirtti.Kaya, AA muhabirine yaptığı...

KASTAMONU (AA) ? Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya , 2014 yılında önemli çalışmalar hayata geçirdiklerini belirtti.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerel seçimlerin ardından ikinci kez göreve geldiğini anımsatarak, 9 ayda ilçeye birçok hizmet kazandırdıklarını vurguladı.

Bu dönemde altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini kaydeden Kaya, şunları söyledi:

"Belediye hizmeti olarak Satı Mahallesi'nde parke çalışması, Meset Mahallesi'nde kanalizasyon çalışması, Kaya Mahallesi'nde dere ıslah çalışması, liman mevkisinde duvar çalışması yaptık. Ayrıca İller Bankası tarafından ilçemizin komple kanalizasyon çalışması için ihale yapılmasını sağladık."

Kaya, yeni yılda ilçe emir planı uygulamasını tamamlayacaklarını belirterek, "Doğanyurt Çayı'nın ıslah çalışması bittikten sonra Hacı Selim Kayıran Caddesi'nde yaya yürüyüş yolun yapımını gerçekleştireceğiz. Soma faciası nedeniyle geçen yıl iptal ettiğimiz Kestane Balı Festivali'mizi bu yıl ağustos ayında düzenleyeceğiz. Ayrıca ilçemize en az 15 yataklı entegre hastane yapılması için girişimlerimiz olacak" değerlendirmesinde bulundu.