Doğanyurt'ta tarım aracı denetimi

Doğanyurt'ta tarım aracı denetimi
Doğanyurt'ta tarım aracı denetimi
KASTAMONU (AA) - Doğanyurt Kaymakamı Ömer Faruk Çelik,   karayolunu kullanan ve ilçe merkezine giriş yapan tarım araçlarının denetimlerin titizlikle...

KASTAMONU (AA) - Doğanyurt Kaymakamı Ömer Faruk Çelik,   karayolunu kullanan ve ilçe merkezine giriş yapan tarım araçlarının denetimlerin titizlikle yürütüldüğü belirtti.

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İlçe Emniyet Amirliğince şehir merkezinde, jandarma ekiplerince de karayolunda, patpat olarak isimlendirilen tarım araçlarına yönelik denetimlerde bulunduklarını söyledi.

herhangi bir trafik kazasına sebebiyet vermemek adına denetimleri sürdürdüklerini belirten Çelik, ''Maalesef ilçemizde patpatların karıştığı kazalar nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybediyor. Bu araçların sadece tarımda kullanılması gerekirken yolcu da taşıyorlar. Bu da yaralanmalara ve ölümlü kazalara adeta davetiye çıkarıyor. Bu yönde aldığımız kararlar neticesinde gerek Emniyet Amirliği ekipleri şehir merkezinde, jandarma ekiplerimizde köylerimizde vatandaşlarımıza tarım araçlarıyla ilgi bilgilendirme yaparak denetimlerini sürdürüyor" dedi.

Çelik, araçların şehir merkezine girişi ve karayoluna çıkmalarının kesinlikle yasak olduğunu kaydetti.