Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası sona erdi

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası sona erdi
Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası sona erdi
KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde düzenlenen Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası sona erdi.Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Kastamonu...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde düzenlenen Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi'nin organizasyonuyla Suğla Yaylası'nda düzenlenen şampiyonaya, Türkiye'nin yanı sıra, Bulgaristan, Fransa, İran, İngiltere, Romanya ve Yunanistan'dan 210 sporcu katıldı.

Şampiyonada dereceye giren sporcular şöyle:

E1: Michalis Ntouzenis (Yunanistan) 

E2: Andrew Noakley (İngiltere) 

E3: Siafarikas Vasileos (Yunanistan) 

Gençler: Teodor Kabakchiev (Bulgaristan) 

Veteran: Gkagkantsios Thanasis (Yunanistan)

Kadınlar: Burcu Tugayoğlu (Türkiye) 

Vali Şehmus Günaydın, düzenlenen ödül töreninde, Kastamonu'nun doğal güzelliklerinin insanlarla paylaşılabilmesi için bu tür organizasyonların önem taşıdığını söyledi.

Spor ve turizm alanında önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Günaydın, şöyle konuştu:

"Bütün ilçelerimizin ayrı ayrı güzellikleri var. Önemli olan bu güzellikleri insanlarla paylaşabilmek, tabi bunu da turizmle ve sporla yapmak kolay bir yol. Biz de bu alanlarda önemli yatırımlar yapıyoruz. Geçen sene burada Türkiye şampiyonasını düzenledik. Şimdi de uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yaptık."

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar da federasyon olarak, büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarının sözünü verdiklerini, bu sözü yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. Ödül törenine, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, kamu kurumlarının yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.