Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'na doğru

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'na doğru
Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'na doğru
- Kastamonu Valisi Günaydın: "Bu şampiyonayla Suğla Yaylası, doğal güzelliklerini ve spor yapma imkanlarını sunarak, yurt dışından birçok sporcuyu ağırlayacak"

KASTAMONU (AA) - Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası, 16-17 Mayıs'ta, Kastamonu'da düzenlenecek. 

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Azdavay ilçesindeki Suğla Yaylası'nda yapılacak etkinliğin spor turizmine büyük katkı sağlayacağını vurguladı. 

Türkiye'de bu tarz ekstrem sporların yapılabileceği nadir pistlerden birine sahip olduklarını belirten Günaydın, eksikliklerin giderilmesi için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.  

Günaydın, Azdavay'ın geçen yılki organizasyonlarla spor turizminin merkezi olma yolunda ilk adımını attığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu şampiyonayla Suğla Yaylası, doğal güzelliklerini ve spor yapma imkanlarını sunarak, yurt dışından birçok sporcuyu ağırlayacak. Spor turizmi için hazırlanan alt yapı sayesinde ilimize her sene binlerce sporcunun gelmesine imkan tanıyacağız. Bu yıl Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ile de buna bir adım daha attık. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağız."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Avrupa