Emniyette çalışan sivil memurların özlük hakları

Emniyette çalışan sivil memurların özlük hakları
Emniyette çalışan sivil memurların özlük hakları
KASTAMONU (AA) - Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen) Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Ruhi Temur, emniyette çalışan sivil memurlara özlük...

KASTAMONU (AA) - Büro Memurları Sendikası (Büro Memur -Sen) Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Ruhi Temur, emniyette çalışan sivil memurlara özlük haklarının verilmesi gerektiğini bildirdi.

Temur, yaptığı yazılı açıklamada,  Emniyet Genel Müdürlüğündeki sivil memurların, geçen yıl sendikalara üye olma hakkını kazandığını belirtti.

Kurumun bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak yaklaşık 15 bin kişinin görev yaptığını vurgulayan Temur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu kardeşlerimiz, teknik, yardımcı, genel idari hizmetler, sağlık, yardımcı sağlık, avukatlık, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıflarında çalışmaktadır. Bu kardeşlerimiz, uygulamada devlet memuru olarak değil, işçi olarak görülmekte ve çalıştırılmaktadır. 657 sayılı kanunla işe alınan sivil memurlar, Devlet Memurları Kanunu'nda yer almayan Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğüne göre polis gibi cezaya tabi tutulmaktadır. Bu yüzden sivil memurlar, amirlerinin iki dudağı arasına sıkışıp kalmaktadır. Sivil memur kardeşlerimizin maalesef bir görev tanımı dahi bulunmamaktadır. Sivil memurlar, devlet memuru onuruna yakışır bir şekilde görevlendirilmediği gibi yıllardır hakları da verilmemektedir."

Temur, mağdur olan sivil memurların, özlük haklarının verilmesi gerektiğini kaydetti.  


  ETİKETLER:

  Memur

  ,

  eğitim

  ,

  Memur-Sen

  ,

  sivil

  ,

  emniyet