Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Tosya Belediye Başkanı Şahin: "Ortaya koydukları bu destansı kahramanlıktan dolayı Türk milleti gazilerimize ve şehitlerimize her zaman minnettar olacaktır"

KASTAMONU (AA) - Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin, mesajında, Türk milletinin Atatürk 'e şükran ve minnetini ifade eden bu tarihin, aynı zamanda gazi ve şehitlere duyulan minnet ve saygının da göstergesi olduğunu belirtti.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak adına canlarını ortaya koyarak cepheden cepheye koşan gazilerin her zaman onur kaynağı olduğunu vurgulayan Şahin, mesajında şunları kaydetti:

"Ortaya koydukları bu destansı kahramanlıktan dolayı Türk milleti gazilerimize ve şehitlerimize her zaman minnettar olacaktır. Eğer bizler bugün , bu cennet vatanda huzurlu ve rahat isek, bugünlerimizi destanlar yazan, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu anlamlı günde başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur duyulan gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz."