Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KASTAMONU (AA) -  AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ve Metin Çelik aday adaylığı başvurusu yaptı.AK Parti İl Başkanlığı'nda...

KASTAMONU (AA) -  AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ve Metin Çelik aday adaylığı başvurusu yaptı.

AK Parti İl Başkanlığı'nda yapılan aday adaylığı başvurusunda konuşan Milletvekili Gülşen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin tutumları neticesinde koalisyon hükumetinin kurulamadığını söyledi.

Koalisyon hükumetinin kurulamaması nedeniyle seçim hükumetinin kurulduğunu belirten Gülşen, "Bu seçim hükumetinde bizim çok hoşnut olmadığımız kişiler de ne yazık ki görev almak durumda kaldı. Bunun müsebbibi MHP Genel Başkanının tutumudur" dedi. 

AK Parti'nin 13 yıldır tek başına güçlü bir iktidar olduğunu ifade eden Gülşen, terör odaklarının istikranın bozulması sonucunda harekete geçtiğini dile getirdi.

Çelik ise 7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından AK Parti'nin, üzerine düşen vazifeyi yaptığını, muhalefet partileriyle uzlaşmanın yakalanamadığını belirtti.

MHP'nin neden koalisyondan yana olmadığını anlayamadıklarını ifade eden Çelik, "MHP ile bu ölçüde de bir görüşme zemini, onların yaklaşımından dolayı mümkün olmadı. 7 Haziran akşamından itibaren hiçbir şekilde koalisyon içinde olmayacaklarını AK Parti ile koalisyon yapmayacaklarını zaten ifade etmişlerdi" diye konuştu.