Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KASTAMONU (AA) - AK Parti Kastamonu Milletvekili adayı Murat Demir, Taşköprü ilçesini ziyaret etti.Sanayi esnafını ziyaret eden Demir, vatandaşların...

KASTAMONU (AA) - AK Parti Kastamonu Milletvekili adayı Murat Demir, Taşköprü ilçesini ziyaret etti.

Sanayi esnafını ziyaret eden Demir, vatandaşların sorunlarını dinledi. 

Burada, yaptığı konuşmada vatandaşlardan destek isteyen Demir, yetki verilmesi halinde Kastamonu'ya otomobil fabrikası kurulmasını talep edeceklerini söyledi. 

Taşköprü'nün yüksek potansiyele sahip bir  ilçe olduğunu vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

"Birileri Kastamonu sanayi ile kalkınamaz derken tam tersini söylemek gerekiyor. Taşköprü kalkınacaksa, Kastamonu kalkınacaksa bu bölge kalkınacaksa sanayi getirmemiz lazım. Bu bölgeye bir şekilde sanayiyi entegre etmemiz lazım. İki ahşap işiyle uğraşan firma Kastamonu OSB'ye gelmek için hazır. Onların önünü açmak lazım. Sanayici bir yere gelip yatırım yapmak istiyorsa o sanayiciyi el üstünde tutmamız lazım. Kanunlar çerçevesinde tüm engelleri kaldırmamız lazım. Sanayici bu bölgeye gelmezse Taşköprü de Kastamonu da bu şekilde kalır." 

Demir, " Türkiye 'ye bir otomobil fabrikası kurulacak. AK Parti Kastamonu'dan üç milletvekili çıkarırsa başbakanımızdan bizzat gidip fabrikanın Kastamonu'da yapılmasını isteyeceğiz" diye konuştu.