Hacıveli Kanyonu turizme kazandırılacak

Hacıveli Kanyonu turizme kazandırılacak
Hacıveli Kanyonu turizme kazandırılacak
KASTAMONU (AA) - Abana Kaymakamı İsa Karaaslan, Hacıveli Kanyonu'nu turizme kazandırmak için çalışma yapacaklarını söyledi.Karaaslan, AA muhabirine...

KASTAMONU (AA) - Abana Kaymakamı İsa Karaaslan, Hacıveli Kanyonu'nu turizme kazandırmak için çalışma yapacaklarını söyledi.

Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezine iki kilometre uzaklıktaki kanyonda yürüyüş parkurlarının ve geçişlerin düzenlenerek doğaseverlerin hizmetine sunulacağını belirtti.

Hacıveli Kanyonu'nun görülmeye değer doğal güzelliklere ev sahipliği yaptığını dile getiren Karaaslan, "Yaklaşık üç saatlik bir yürüyüşün ardından kanyonu baştan sona kadar gezerek, tüm doğal güzellikleri yerinde gördük. İlk etapta kanyonun bakımının yapılmasını sağlayarak, ziyaretçilere engel oluşturabilecek kısımları düzenleyeceğiz. İŞKUR desteğiyle hedeflediğimiz çalışmaları gerçekleştirip, bu doğal güzellikleri ziyaretçilerimizle buluşturacağız" dedi.

Karaaslan, kanyonun insana huzur veren bir manzaraya sahip olduğunu, çeşitli etkinliklerle alanın tanıtımına katkı sağlamak istediklerini kaydetti.