Hanönü Belediyesinin aydınlatma çalışmaları

Hanönü Belediyesinin aydınlatma çalışmaları
Hanönü Belediyesinin aydınlatma çalışmaları
KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinin içinden geçen D30 karayolu'nun refüjünün çift yönlü aydınlatma çalışmalarının ilk adımı olan yatay sondaj...

KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinin içinden geçen D30 karayolu'nun refüjünün çift yönlü aydınlatma çalışmalarının ilk adımı olan yatay sondaj çalışmalarının başladığı bildirildi.

Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada, vadettiği projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini, ilçenin içinden geçen D30 karayolu refüjü çift yönlü aydınlatma çalışmalarının ilk adımı olan yatay sondaj çalışmalarının başladığını söyledi.

İlçenin önemli caddelerinden olan Taşköprü-Boyabat karayolunun ilçenin içinden geçen Boyabat Caddesi'nde çift yönlü aydınlatma yapılacağını anlatan Uçar, ilçenin girişinden çıkışına kadar bölgeye çift taraflı aydınlatma direkleri konulacağını belirtti.

Uçar, "Göreve geldiğimizden beri başlattığımız hizmet seferberliğinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu projemizde ilçemiz girişinden başlayarak çıkışa kadar aydınlatma direkleri dikilecek, bu bakımdan ilk çalışma olan yatay sondaj çalışmaları başladı" dedi.

Uçar, aydınlatma direklerinin gerek ilçenin kimliğini ön plana çıkarması, gerekse görsel olarak önemli bir etken olduğunu anlatarak, "Seçim yapılırken amaca uygunluk, kullanışlılık, estetiklik, dayanıklılık, ekonomiklik ve çevre uyumluluk gibi hususlar ön plana çıkar. Bizler bunların hepsini düşünerek doğru zamanda doğru projelerle halkımızın karşısındayız. Unutmayalım ki aydınlık, ışıklı, görselli şehirler yaşam kalitesini artırmaktadır. Halkımızdan aldığımız güç ve hayır duaları ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımız hizmetlerin her şeyin en iyisine layıklar" diye konuştu.