Hanönü, Tarihi Kentler Birliğine üye olmak istiyor

Hanönü, Tarihi Kentler Birliğine üye olmak istiyor
Hanönü, Tarihi Kentler Birliğine üye olmak istiyor
KASTAMONU (AA) - Hanönü Belediye Başkanı Mehmet Serkan Uçar, ilçenin Tarihi Kentler Birliğine üye olmak için müracaat ettiklerini söyledi.Uçar, AA...

KASTAMONU (AA) - Hanönü Belediye Başkanı Mehmet Serkan Uçar, ilçenin Tarihi Kentler Birliğine üye olmak için müracaat ettiklerini söyledi.

Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bugüne kadar tarihi ve doğal dokunun korunması, tanıtılması amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Hanönü ilçesinin Tarihi Kentler Birliği üyeliği için meclis kararı aldıklarını bildiren Uçar, "Müracaatımızı yaptık, inşallah en kısa zamanda olumlu bir cevap alırız" dedi.

Uçar, üye olduklarında birlik üyesi belediyelerle işbirliği ve deneyim alışverişi yapabileceklerini dile getirerek, "Koruma, kültür , çevre , imar ve tarihi kent dokusuyla ilgili bilgi, belge, eğitim desteği sağlayabileceğiz. Tarihi ve doğal çevreyi, kültürel mirası koruma amaçlı yapılacak yatırımlarda destek ve kaynak bulmak konusunda birliğin Hanönü ilçesine ciddi katkıları olacağına inanıyorum" diye konuştu.